6 порад як виховати оптиміста

Оптимізм – це вміння, побачити позитивні сторони в будь-яких подіях і давати розумну оцінку неприємностям. Оптимістами не народжуються. Зараз ми розповімо які інструменти допоможуть вам прикрасити світ малюка в яскраві фарби.

karate 1

1. Будьте прикладом

Якщо ви турбуєтеся через дрібниці, то не чекайте, що ваша дитина буде реагувати на них інакше. Це відмінний привід виховати оптимізм в собі, навчитися бачити хороше в складних ситуаціях і виносити уроки зі своїх провалів.

Приклад – найкращий спосіб виховання. Цей принцип використовують у командних видах спорту, а особливо в уроках карате для початківців, де в групах займаються різновікові хлопці. Так старші і більш досвідчені діти подають приклад новачкам.

2. Не вимагайте занадто багато

Інакше ви ризикуєте виростити в ньому почуття незадоволеності. Якщо ви постійно очікуєте від малюка кращих результатів, то це створить у нього почуття тривоги. Страх не впоратися і опинитися негідним буде заважати дитині експериментувати і пробувати нове.

Батьки повинні стежити за тим, щоб завдання дитині було по силам, щоб у нього завжди було відчуття, що «я це можу». Саме на цьому побудовані заняття в спортклубах, і зокрема уроки карате для початківців.

_MG_1514

3. Не драматизируйте

Коли дитина починає досліджувати навколишнє середовище, вона цікавиться всім без винятку і намагається завоювати світ. Потяг до життя робить малюка товариським і відкритим до всього нового. Коли ваше чадо пізнає світ, то робить безліч помилок. Адже як інакше дізнатися, що вода мокра, сніг холодний, гуаш рідка і малює на сукні, а пластилін не смачний.

Завдання нас, як батьків, - підтримати дитину і пояснити йому, що помилки – це просто досвід. Саме цієї політики дотримуються тренера в спорті, коли їм треба підтримати спортсменів при програшах на змаганнях або вчителя карате-уроків для початківців, коли у малюка не виходить щось зробити ідеально з першого разу.

Намагайтеся завжди бути спокійні і незворушні, так ви підвищите стресостійкість своїх дітей.

4. Розвивайте довіру до світу і цікавість в дитині

Намагайтеся не вселяти дитині думку, що «довіряти нікому не можна». Довіра робить людей більш відкритими до подій і світу в цілому. Давайте малюкові свободу в експериментах і вчіть довіряти. Але при цьому ніхто не скасовує правила безпеки: не брати нічого від чужих дорослих, якщо немає поруч «свого», не пхати шпильку в розетку і т. д.

Підтримуйте інтерес дитини до відкриттів, радійте його маленьким перемогам, заохочуйте його до нових знань, відповідаючи на питання. Все це допоможе дитині усвідомити, що життя - величезна кількість приємних відкриттів і пригод.

karate 2

5. Заохочуйте завзятість. Підбадьорюйте

Не варто хвалити дитину без приводу. Хваліть не його самого, а його вчинки і справи. Заохочуйте завзятість у всьому: в малюванні, іграх, спорті. Коли дитина проявляє наполегливість, то стає більш впевненим у собі. Якщо щось не виходить, то підтримайте позитивне самовідчуття дитини, сказавши: «давай подивимося, чому не вийшло зробити завдання». Нагадуйте дитині про її минулі успіхи.

 Добре впливають на самооцінку заняття спортом. Наприклад, уроки карате для початківців позитивно позначаються на самооцінці дитини. Тренер знає, коли похвалити, а коли підбадьорити і завжди дасть зрозуміти, що зусилля приносять результат.

6. Заняття спортом

Спорт дає не просто фізичне здоров'я, але і вчить досягати цілей, бути дисциплінованим і радіти результатам. Звикнувши до успішної моделі поведінки, наприклад, на тренуваннях карате для початківців, ваше чадо потім буде використовувати її і в житті.

У Champion Kids ми прагнемо виховати нових чемпіонів, вклавши в них свої знання та вміння.

Про інші наші напрямки читайте тут.

Ціни уточнюйте за телефоном (098) 724-69-14

До зустрічі на тренуваннях!

Автор: Дитячий клуб Champion Kids Google

×

×