ІНТЕРВЬЮ з Аревік Арзумановою

Сонячна, весела і чарівна дівчина, організатор фестивалю #Мамаслет, творець прикрас для мам @mama.bracelet, Аревік Арзуманова, поділилася з нами секретами виховання і натхнення.

Аревик Арзуманова 1

Аревік, з чим асоціюється у вас слово «мама»?

«Мама» - це всесвіт! Буквально вчора, після складного по організації #Мамаслет в Одесі, 7 годин дороги, я приїхала додому і лягла в ліжко, обняла сина – ми дивилися мультики і я відчула, яка я щаслива, що я - мама! Дитина – це енергетичний згусток, це powerbank для нас дорослих, ми від них заряджаємося, знаходимо сили, всі долаємо і стаємо «супергероями» для них. Бути мамою - це бути краще версією самої себе і завжди, в кожну складну хвилину, знати, що ти не одна в цьому світі, що є твоє продовження і постійне щастя поруч.

У вас чудовий син, як ви вважаєте, чому треба вчити хлопчика з самого народження?

Його треба вчити любити, піклуватися і бути добрим. Як по відношенню до собачки на вулиці, так і по відношенню до людей з обмеженими можливостями, до бідних і людей похилого віку. Співчувати, розуміти і не черствіти дорослішаючи. Синів треба любити дуже сильно, щоб потім на старості років вони цю любов віддавали вам назад. Мені боляче бачити, коли чоловіки забувають про своїх батьків, відбуваючись одним дзвінком на тиждень.

А ще я впевнена, що хлопчика треба вчити вміти самостійно піклуватися про себе і доглядати – вміти прати, прасувати, розбиратися в пристрої плити і пральної машини, вміти приготувати собі сніданок і зварити гречку (посміхається). Щоб потім не було «коли ми одружилися, він не вмів навіть пральну машину включити» (сміється)

З чим у вас асоціюється слово «дитинство»?

Зі словом «безтурботність». У дитинстві немає дедлайнів, зобов'язань і вимог. Від тебе ніхто нічого не чекає, просто катайся на велосипеді, смачно їж і люби маму з татом (посміхається). Дитинство має бути саме таким – щасливим і нас, батьків, для цього треба працювати і намагатися дати дитині легкий старт перед дорослим життям.

Яким видом спорту ви займалися в дитинстві? На які гуртки ходили?

У моєму дитинстві батьки дозволяли мені пробувати себе скрізь – гімнастика, плавання, стрибки у воду. Я закінчила музичну школу і добре плаваю. До постійного і активного спорту я прийшла після 20 років, з тих пір було тхеквондо, спорт. Зал, стретчинг, трх. Зараз чергуючи різні тренування і намагаюся це робити 3 рази на тиждень. ЕМС тренування і трх, водне шиацу і квинекс в 5 елементі.

Ваша дитина займається яким-небудь видом спорту?

Мікаел активно займається футболом і подає великі надії, вже зараз в 4 роки він у групі з 6-ти льотками, ніж я безмірно горджуся. Ще ми займаємося плаванням, для його віку та враховуючи 3-х разовий спорт в дитячому садку, я вважаю це досить. Плюс ніхто не відміняв будинку руйнування і безлад (сміється).

Аревик Арзуманова 3

Забороняєте ви щось своїй дитині?

Так, забороняю і аргументую. Рамки і межі повинні бути в дитячому віці, це те, що дає опору в житті і вчить відповідальності, адже якщо в 5 років тобі дозволяли все і не пояснювали чому не можна каштаном кидати в голові (наприклад), то як ти до 18 років раптом усвідомлюєш всі рамки етики, пристойності? Для цього і є виховання і поняття «це не можна, тому що». У дорослому житті ми не переходимо на червоне світло дорогу і не писаем на вулиці, чому б не навчиться цього з дитинства?

Які є у вас сімейні традиції?

Наші традиції залежать від часу року і настрою – ми часто вечеряємо або снідаємо разом, подорожуємо, дивимося мультики вечорами, готуємо разом їсти і ледарюємо. Все по настрою і по любові (посміхається). Чи є у вас щоденний комплекс вправ на 10 хвилин? Вранці я роблю комплекс з йоги "сурья намаскара" - привітання сонцю і вакуум для живота і всім раджу  Це неймовірна підзарядка вранці.

Як ви відновлюєте сили? Чи є у вас якісь улюблені б'юті процедури?

Улюблена б'юті процедура – це сон(посміхається). А так я майже кожен день роблю маски, відвідуючи спортзал, роблю іноді масажі і люблю всі баночки по догляду (посміхається). Я фанат гідрогелевих патчів і масок, грязьових обгортань і самого процесу догляду. У косметолога роблю процедуру КОКО іноді і масаж обличчя, плюс підтримую це всі будинки масажами, маслами. А ще я вважаю, що краса буде тоді, коли ти здорова, а значить в першу чергу – іди до гінеколога, гастроентеролога і починай зсередини!

Чи може дитина стати перешкодою для жінки в реалізації свого потенціалу? І чому?

Може, якщо поруч не буде чоловіка, який може допомогти і підтримати. А так найчастіше це лінь або стопитсот відмазок. Дитина дає величезний поштовх до розвитку, а нам вже треба "пахати і пахати" і досягати, бути для нього прикладом.

Чого ви хочете навчити свою дитину? Без чого, по-вашому, в житті не обійтися?

Не обійтися без впевненості в собі, вміння "забити і відпустити" та сили духу. У нашому суспільстві ти борешся кожен день – з хамством, з несправедливістю, беззаконням і бидлом навколо. Треба вміти це робити і бути сильним.

Аревик Арзуманова 2

Чого навчив вас ваш син?

Глобального і тотального терпінню. І вмінню завжди йти далі, забиваючи на обговорення, засудження і плітки. Що я тільки не чула про себе і свою сім'ю від людей навколо, син – це моя опора і сила йти далі і не здаватися.

Ви засновник всеукраїнського проекту «Мамаслет», який зараз активно розвивається. Крім того ви подорожуєте і ще встигаєте приділити увагу сім'ї та дитині. Розкажіть де ви берете додатковий час у добі?) Як ви все встигаєте?

Я не встигаю все, я просто намагаюся встигнути по максимуму. Мені так само не вистачає часу на себе, на сина і на відпустку і подорожі, але таке життя, і я з цим змирилася. Сидіти вдома я точно не зможу, тому просто не ною і вмещаю у своїй день максимум завдань (Посміхається)

Автор: Дитячий клуб Champion Kids Google

×

×