Дихальна гімнастика

Почавши займатися з дитиною досить простими, але ефективними вправами з дихальної гімнастики, ви забудете, що таке простуда, бронхіт, ларингіт. А ще, мова у крихітки буде красивою і поставленою  за рахунок правильного діафрагмально-ребрового дихання.

Отже, чим же ще корисна дихальна гімнастика для дітей:

  1. Збагаченням кисню всіх клітин і органів дитини.
  2. Поліпшенням роботи серцево-судинної і нервової систем, органів травлення.
  3. Управлінням дихання і як наслідок - володінням собою.
  4. Зняттям напруги голосових зв'язок.
  5. Профілактикою хвороб органів дихання.
  6. Зміцненням імунітету.

Дихальна гімнастика для дітей дошкільного віку

Дихальна гімнастика для дітей дошкільного віку дає можливість правильно дихати - при глибокому вдиху потрібно заповнити повітрям легені, розширюючи грудну клітку, а при видиху - виштовхнути все повітря стисканням легенів. При цьому вдих повинен проводитися через ніс, а видих більш плавно і повільніше через рот.

Займатися можна в будь-який час: вранці, після зарядки, на прогулянці в парку або після денного сну, як вам зручно. Варто тільки дотримуватися деяких правил. Для початку потрібно добре провітрити приміщення. Потім почніть робити 1-2 вправи, поступово збільшуючи час і частоту. Плечі, при цьому, повинні бути опущені, а міміка виглядати природною. І обов'язково стежите за самопочуттям крихітки. При запамороченні, блідості, слабкості потрібно відразу припинити сеанс.

Основні аспекти дихальної гімнастики:

  • Час сеансу 10-20 хвилин.
  • Якщо ви хочете займатися після їжі, то засічіть час і сміливо починайте по закінченню години.
  • До вправ додавайте іграшки, машинки, ляльки, щоб сам процес проходив в розважальному форматі.
  • Форма одягу - легка, температура приміщення близько 20 С º.

Тут ще велике значення має регулярність занять. Адже результат буде помітний не відразу, а через деякий час.

Дихальна гімнастика Бутейко для дітей

Ми знаємо, що найлегше навчати дитину в процесі гри. Дихальні вправи не виняток. Тому придумуйте веселі і смішні назви вправам, модифікуючи і підлаштовуючи їх під дитину.

Варіанти завдань:

 "Повітряна кулька". Малюк лягає на спину. На вдиху надуває свою повітряну кульку - животик, а на видиху здуває її. Головна умова - все робити повільно.

 «Водолаз».  Дитина уявляє собі, що на морському дні шукає скарби і затримує дихання на стільки, на скільки  може.

 «Паровоз». Зображуємо паровозик в русі, пародіюючи його звуком «Чух-чух-чух», а після зупиняємося і вимовляємо: «Ту-ту-тууу»

Дихальна гімнастика Бутейко для дітей - є однією з популярних напрямків. Його метод полягає в роботі з поступового зменшення глибини дихання до норми. Робимо неглибокий вдих за 2-3 секунди, а видих в наступні 3-4 секунди. Поступово збільшуючи паузу між вдихами.

Дихальна гімнастика Стрельникової для дітей

Дихальна гімнастика Стрельникової для дітей - самий особливий і дієвий метод. Акцент робиться не на процесі дихання, а на характері і якості вдихів - вони повинні бути короткими і різкими через ніс і під час руху.

Дихальна гімнастика при бронхіті для дітей

Після закінчення тренувань у малюка з'являється легкість в тілі, підвищується настрій і бадьорість духу. Дихальна гімнастика при бронхіті для дітей або просто навіть для зміцнення здоров'я не залишить малюка байдужим. Створіть йому веселу атмосферу і компанію в своїй особі, тоді у нього точно все вийде. Ну а вас він буде радувати своїм відмінним самопочуття і хорошим настроєм.

Автор: Дитячий клуб Champion Kids Google

×

×